برند چیست؟

برندینگ فرایند تحقیق، توسعه و به‌کارگیری یک ویژگی مشخص یا مجموعه‌ای از ویژگی‌ها برای سازمان است، به‌نحوی که مصرف‌کنندگان بتوانند برند شما را به محصولات یا خدماتتان ربط دهند.

برندینگ بخش مهمی از استراتژی بازاریابی است، زیرا برندی که خوب بنا نهاده شده‌، بیان‌گر ثبات است و اعتماد مشتری را جلب می‌کند. برندینگ یک فرایند تکراری و مستمر است و نیازمند لمس قلب مشتریان و کسب‌و‌کارتان است. برندینگ به دلایل بسیاری مهم است که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

برندینگ

برندینگ

مجموعه فعالیت و اقداماتی که ضمن معرفی یک نام تجاری، آن را برتر از رقبا در ذهن مخاطبان و مشتریان ماندگار سازد. به طوریکه با یادآوری آن نام تجاری یا برند، مفهوم یا محصول یا موضوع خاصی در ذهن و قلب مخاطبان تداعی گردد.

اهداف برندینگ

اهداف برندینگ

ایجاد پیام واضح
تایید اعتبار شما
ارتباط با مخاطب شما از طریق محصولات و خدمات
تحریک افراد برای خرید
ایجاد کاربران و مشتریان وفادار

ابزارهای برندینگ

ابزارهای برندینگ

تبلیغات
روابط عمومی
پیشبرد فروش
بازاریابی مستقیم
فروش شخصی
بسته بندی
رویدادها و اسپانسرینگ
خدمات مشتری

برندسازی شخصی (پرسونال برندینگ)

بسیاری از اصول برندسازی شخصی با اصول برندینگ یکسان است. با این حال، برخی از موضوعات به طور اختصاصی به پرسونال برندینگ مربوط هستند .در سالهای اخیر یکی از موضوعات بسیار پر حاشیه در موضوع برندینگ ، پرسونال برندینگ است. پرسونال برندینگ منفی ، پرسونال برندینگ مظلوم نما ، پرسونال برندینگ لوکس و ….

دلایل اصلی پرسونال برندینگ

یکی از دلایل اولویت دادن به پرسونال برندینگ در این سالها اهمیت آن برای توسعه کسب و کار و همزاد پنداری آرمانی افراد با مدیران ، ورزشکاران ، دانشمندان و خوانندگان است. پرسونال برندینگ می تواند پلی برای رشد کسب و کار شما و یا تبلیغ کسب و کارهای دیگر باشد. به طور معمول پرسونال برندینگ و اتصال یک کسب و کار به آن برای ترقی راهی اصولی و البته کم هزینه تر برای رسیدن به جایگاه برند است. در ساخت برند شخصی هم سوالات کلیدی مهمی مطرح است که پیش از آغاز باید به تفصیل به آن پرداخته شود.
  • برندینگ برای شخص یا برای کسب و کار؟
  • خودشناسی در برندسازی شخصی.
  • مخاطب شناسی در برندسازی شخصی.
  • داستان ویژه شما چیست؟ خود افشایی یا خود تحریفی ؟
  • برنامه ریزی برای ارتباطات برند.
مطالعه‌ی مقالات تکمیلی سایت را در این زمینه به شما توصیه میکنیم. همچنین هر زمان که مایل بودید می توانید از مشاوره تیم مشاوران ۳۶۱ در این زمینه بهره مند شوید.