بیلبورد, تبلیغات محیطی

رزرو بیلبورد شهری ، تبلیغات محیطی رشت

رزرو بیلبورد شهری ، تبلیغات محیطی رشت

رزرو بیلبورد شهری ، تبلیغات محیطی رشت

بیلبوردهای شهری یکی از تاثیرگذارترین روش‌های تبلیغات محیطی هستند که همه ما روزانه بارها با آنها مواجه می‌شویم. طبق تحقیقاتی که در مورد کارایی بیلبورد شهری صورت گرفته، بیشتر از ۷۱% رانندگان و سرنشینان خودروها پیام‌هایی که روی بیلبوردها ثبت شده را می‌خوانند. پیشرفت تکنولوژی باعث شده انواع جدیدتر و مدرن‌تری از بیلبوردها یعنی بیلبوردهای دیجیتال ساخته شوند تا امکان بهره‌برداری بیشتری از قابلیت‌های این نوع از تبلیغات محیطی به وجود بیاید.

0911-134-9626

بیلبوردشهر رشت ( نمایش )

تاثیر تبلیغات با بیلبوردهای شهری

بیلبورد شهری در حالت سنتی یا دیجیتال آن برای نمایش یک پیام یا تبلیغ به تعداد بسیار زیادی از شهروندان کاربرد دارد. در مقایسه با تبلیغات آنلاین یا چاپی در نشریات، هزینه این نوع از تبلیغات بسیار بیشتر است و فقط شرکت‌ها و برندهایی از آن بهره می‌برند که می‌خواهند تمایز خود را با رقبا مشخص کنند.

اندازه بسیار بزرگ و قرارگیری در محل‌های پر رفت‌و آمد باعث می‌شود این بیلبوردها تاثیر زیادی در جلب اعتماد مخاطبان داشته باشند. یکی دیگر از تاثیرات قابل توجه بیلبورد شهری در تبلیغات، افزایش نفوذ برند از طریق آن است. مشتریان و مصرف‌کنندگان تمایل دارند از خدمات و محصولات برندهایی استفاده کنند که بیشتر با آنها احساس آشنایی می‌کنند.

بیلبوردهای شهری با قرار گرفتن در نقاط شهری این احساس آشنایی را در مخاطبان ایجاد می‌کنند. با استفاده خلاقانه از این بیلبوردها برندها و ارائه‌دهندگان خدمات به‌راحتی می‌توانند حضور و نفوذ خود را افزایش داده و در عین حال در مناطق مشخصی دیده شوند. بیلبوردهای دیجیتال معمولا در مراکز تجاری و پر رفت‌وآمد شهری قرار می‌گیرند.

این موضوع به برندها و شرکت‌های تبلیغاتی امکان می‌دهد مستقیما مصرف‌کنندگان و مشتریان محلی را مخاطب قرار دهند. این ویژگی در مقایسه با تبلیغات آنلاین و دیجیتال که هیچ محل مشخصی ندارد یک مزیت بسیار بزرگ محسوب می‌شود. برای همین بیشتر شرکت‌ها و برندهای معتبر تلاش می‌کنند با استفاده از بیلبورد شهری دیجیتال با شهروندان ارتباط برقرار کرده و پیام خود را در محیط‌های شهری به آنها منتقل کنند.

 تفاوت های بیلبورد شهری با تلویزیون شهری

همان‌طور که در ادامه اشاره کرده‌ایم، بیلبورد شهری انواع مختلفی دارد و از انواع سنتی چاپی و وینیل گرفته تا بیلبوردهای سیال و ۳بعدی را شامل می‌شود. در مقابل بیلبورد دیجیتال یا تلویزیون شهری شامل انواعی از بیلبورد می‌شود که مانند یک مانیتور بسیار بزرگ عمل کرده و تصاویر متحرک را نمایش می‌دهد. برای جدا کردن این نوع جدید و پیشرفته بیلبورد شهری از انواع سنتی و قدیمی بیلبوردها، به آن تلویزیون شهری هم گفته می‌شود. بعضی از تفاوت‌های اصلی بیلبوردهای سنتی با تلویزیون شهری شامل موارد زیر می‌شود:

  • فضای بیلبوردهای سنتی محدود به یک پیام روی یک سطح است در حالی که فضای بیلبورد شهری دیجیتال یا تلویزیون شهری می‌تواند همزمان به چندین پیام اختصاص یابد
  • تصاویر در بیلبوردهای سنتی پس از مدتی کهنه و تکراری می‌شوند اما در تلویزیون شهری همیشه امکان به‌روزرسانی و تازه‌سازی آنها وجود دارد
  • رهگذارن و مخاطبان با بیلبوردهای شهری سنتی از گذشته آشنا هستند و کمتر از بیلبوردهای دیجیتال و تلویزیون شهری نسبت به پیام و تبلیغاتی که نمایش داده می‌شود کنجکاوی نشان می‌دهند
  • بیلبوردهای سنتی اندازه و ابعاد مشخص و متعارفی دارند. در مقابل تلویزیون شهری می‌تواند در ابعاد و اندازه‌های مختلف و خلاقانه مورد استفاده قرار بگیرد.
  • استند بیلبوردهای سنتی کنار جاده‌ها و خیابان‌های اصلی قرار می‌گیرد. در مقابل تلویزیون شهری در هر مکانی که عابران از آن می‌گذرند یا افراد در آن جمع می‌شوند، می‌تواند نصب شود.

    رزرو بیلبورد شهری ، تبلیغات محیطی رشت

    رزرو بیلبورد شهری ، تبلیغات محیطی رشت

بررسی مدل های مختلف بیلبورد شهری

مدل‌های مختلفی از بیلبوردهای شهری وجود دارد که هر یک از آنها برای مقاصد خاصی کاربرد دارند. در ادامه به بررسی این مدل‌ها و کاربردهای هر یک از آنها پرداخته می‌شود. با انواع بیلبورد شهری بیشتر آشنا شوید.

بیلبورد شهری سنتی

این بیلبوردها با فراگیر شدن خودروها و ایجاد خیابان‌ها و بزرگراه‌ها ایجاد شدند و هنوز هم با تغییراتی از آنها استفاده می‌شود. بیلبوردهای سنتی از اندازه‌های بسیار بزرگی برخوردار هستند و معمولا از آنها برای معرفی یک محصول یا برند، عرضه پیام‌های تبلیغاتی سازمان‌ها و موسسات مختلف، و مواردی مانند این استفاده می‌شود. با توجه به محل قرارگیری، بیلبوردهای سنتی هزینه‌های متفاوتی دارند. به‌این‌ترتیب که بعضی از آنها که در مراکز شهری یا محل‌های پر رفت‌وآمد قرار دارند از قیمت اجاره بالاتری برخوردار هستند و آنهایی که در محل‌های کم ترددتر قرار دارند ارزان‌تر هستند.

اندازه بسیار بزرگ این نوع از بیلبورد شهری به رانندگان خودروها و وسایل نقلیه امکان می‌دهد پیام ثبت شده روی آنها را به سادگی بخوانند. در عین حال این اندازه بزرگ باعث می‌شود افراد تحت تاثیر قرار گرفته و در مواجهه با تبلیغات یک برند جدید احساس کنند که این برند از ثبات و توان بالایی برخوردار است.

بیلبورد شهری دیجیتال

بیلبوردهای دیجیتال جدیدترین نوع بیلبوردهای شهری هستند. این بیلبوردها که با عنوان تلویزیون شهری هم شناخته می‌شوند تمام امکانات بیلبوردهای سنتی را با استفاده از یک نمایشگر دیجیتال ارائه می‌دهند. بیلبوردهای دیجیتال می‌توانند در هر اندازه‌ای مورد استفاده قرار بگیرند. از اندازه‌های بسیار بزرگ مانند بیلبوردهای سنتی کنار جاده‌ای گرفته تا ابعاد بسیار کوچک در کنار پیاده‌روها یا دالان ورودی ساختمان‌ها اندازه آنها می‌تواند متفاوت باشد.

از آنجا که این بیلبوردها همزمان می‌توانند تعداد زیادی تصویر تبلیغاتی را نمایش دهند و تصاویر روی آنها تغییر می‌کند، هزینه استفاده از آنها نسبت به بیلبوردهای سنتی ارزان‌تر است. این ویژگی در کنار انعطاف بسیار زیاد آنها در نمایش هر نوع پیام تصویری و متحرکی، باعث می‌شود جذاب‌ترین گزینه برای برندها و شرکت‌های تبلیغاتی محیطی باشند.

بیلبورد شهری ۳بعدی

بیلبوردهای ۳بعدی نوع پیشرفته‌ و خلاقانه‌تر بیلبوردهای سنتی هستند که بخشی از آنها برجسته‌تر یا به‌صورت متحرک طراحی می‌شود. بیلبوردهای ۳بعدی امکانات جذابی در اختیار برندها و شرکت‌های تبلیغاتی برای معرفی محصولات و خدمات جدید می‌گذارند. با این حال استفاده از این امکانات هزینه‌های قابل توجهی هم دارد که باعث می‌شود این کار برای تمام برندها امکان‌پذیر نباشد.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.