تبلیغات بیلبوردی

تبلیغات بیلبوردی، مفهوم واقعی گسترش کسب و کار

فهرست مطالب

تبلیغات بیلبوردی، مفهوم واقعی گسترش کسب و کار

بیلبوردها، آن تابلوهای نورپردازی شده‌ بزرگ، عمدتاً در کنار خیابان‌های اصلی، جاده‌ها، و اتوبان‌ها نصب می‌شوند که از فاصله دور قابل مشاهده هستند. این صفحات تبلیغاتی بزرگ، مانند یک صفحه چاپی بزرگ، اطلاعات را ارائه می‌دهند و پیام‌های مختلف را به مخاطبان منتقل می‌کنند. اما جذب توجه افراد نه تنها به دلیل اندازه بیلبورد نیست، بلکه به دلیل محتوا و طراحی آن است که می‌تواند بسیار موثر و جذاب باشد. در واقع، اگر پیام و طراحی مناسبی در بیلبورد استفاده شود، توانایی جلب توجه بسیار بیشتر می‌شود. تبلیغات بیلبوردی

یکی از اصول مهم در استفاده از بیلبوردها، سرعت و کیفیت انتقال پیام به مخاطبان است. باید طرح و محتوایی بیانگر و موشکافانه داشته باشیم که در گذر از کنار بیلبورد، توانایی به خواندن‌ و درک سریع پیام را به مخاطبان بدهد. از این رو، اهمیت طراحی محتوا و گرافیکی که در بیلبوردها استفاده می‌شود، بسیار بالاست. توانایی این تابلوها در جلب توجه، انتقال پیام موثر، و حتی ایجاد ارتباط با مخاطبان، از مواردی است که برای موفقیت آگهی‌های بیلبوردی بسیار حیاتی می‌باشد.

تاریخچه بوجود آمدن بیلبورد

نگاه به تاریخ نشان می‌دهد که بیلبوردها، در دوران جنگ جهانی اول و دوم، نقشی بسیار مهم در تبلیغات و حتی در ایجاد انگیزه و تحریک مردم داشتند. در آلمان، در دورانی که حکومت نازی‌ها برقرار شد، بیلبوردها نقش حیاتی در تبلیغات سیاسی داشتند. در‌ آن دوران به وضوح نقش آنها در انکار و ترویج ایدئولوژی‌ها قابل مشاهده بود. در زمان جنگ، بیلبوردها به عنوان یک ابزار قدرتمند برای تحریک و اطلاع‌رسانی درباره مسائل جنگی شناخته شدند، حتی به‌طور موثر‌تر از رسانه‌های دیگر مثل رادیو.

مطالعه کنید  تبلیغات محیطی، عامل مهم در رونق کسب‌وکارها

بیلبوردها در دوران جنگ نه تنها در تبلیغات، بلکه در ترویج مسائل اجتماعی و اقتصادی نیز نقش مهمی داشتند. پس از جنگ، نقش آنها در تبلیغات تجاری و فرهنگی رو به رشد بود. بیلبوردها قادر به اطلاع‌رسانی، ترویج کالاها، و ترغیب مردم به شرکت در مسائل اجتماعی بودند. آنها آثار هنری مختلفی را به نمایش می‌گذاشتند که گرچه گذرا بودند، اما از یادگارهای ماندگاری برخوردار بودند.

بیلبورد، به عنوان یک شیوه هنری و پاپ، به نحوی متفاوت از هنرهای دیگر با اجتماع و زندگی روزمره سر و کار داشت. این صفحات بزرگ نه تنها اطلاعات می‌دهند و مردم را آگاه می‌کنند، بلکه شکلی خاص از هنر و خلاقیت نیز در ارائه مطالب داشتند. از این رو، می‌توان بیلبوردها را یک شاهکار هنری در عین سادگی و پرداخت به چیزهای روزمره دانست.

قیمت امروز بیلبورد رشت کلیک کنید

تبلیغات بیلبوردی

بیلبوردها بیشتر در مکان‌های عمومی مانند میادین، بزرگراه‌ها، پایانه‌ها و فضاهای باز دیده‌ می‌شوند و معمولاً شکل افقی دارند. در گذشته، طرح‌ها روی پارچه‌ها نقاشی و سپس بر روی سطح بیلبورد چسبانده‌ می‌شدند، اما امروزه روش‌های اجرای طرح‌ها بر روی بیلبورد دگرگون شده‌ است و از تکنولوژی‌های مدرن و پیشرفته‌تری بهره می‌برند.

استفاده از بیلبوردها به عنوان بخشی از استراتژی تبلیغاتی همچنان بسیار موثر است. این صفحات تبلیغاتی، مخاطب را به سمت محصول یا خدمات مورد تبلیغات جلب می‌کنند. اما باید توجه داشت که برای تبلیغ محصولات جدید، بیلبورد به تنهایی ممکن است کارآمد نباشد. بهتر است تبلیغات در بیلبورد را به عنوان بخشی از کل استراتژی تبلیغاتی در نظر گرفت و با دیگر رسانه‌های تبلیغاتی مانند تلویزیون، رادیو، نشریات و سایر وسایل ارتباطی، به یکدیگر تلفیق شود تا موثریت و تأثیرگذاری بیشتری داشته باشد و مخاطبان بهتری را جذب کند.

مطالعه کنید  پرسونال برندینگ؛ چهار نکته کلیدی برای برندسازی شخصی در سال ۲۰۲۲

قبل از آغاز طراحی بیلبورد، ضروری است که طراح به طور کامل با موضوع یا محصول، مخاطبان، هدف و پیام مورد نیاز آگاه شود. اطلاعات دقیق و کامل در مورد مشتریان و نیازهای آنان برای ارتباط با مخاطبین بسیار حائز اهمیت است.

گاهی اوقات مکان نصب بیلبورد بر عهده خود طراح است تا بهترین جا و محل مناسب برای قرارگیری آن را انتخاب کند. اما در بسیاری از موارد، محل نصب بیلبورد به طور کلی تعیین شده و به طراح معرفی می‌شود. در هر صورت، طراح باید به دقت محل دقیق قرارگیری بیلبورد را بشناسد. اگر بیلبورد برای جلب توجه سرنشینان وسایل نقلیه در حال حرکت طراحی شده باشد، لازم است تا نوشته‌ها و عناصر تصویری به نحوی طراحی شوند که علاوه بر جذب توجه سریع، برای انتقال پیام، مانع از ایجاد مشکل در ترافیک و رانندگان نشوند.

 

قیمت امروز بیلبورد رشت کلیک کنید

 

شماره تماس رزرو و استعلام قیمت : 01391010361